Анди Мъри и Марио Анчич ще спорят за титлата на международния турнир по тенис за мъже в Марсилия (Франция) с награден фонд 534 00 евро.

Първата ракета на Великобритания Анди Мъри се класира за финала, след като разби с 6-2, 6-2 представителя на домакините и номер 8 в основната схема Пол-Анри Матийо.

След като направи пробив още в първия гейм, а след това и в петия Мъри, номер 4 в схемата и 11-ти в света, нямаше проблеми до края на мача.

Във втория сет британецът постигна пробив в третия и седмия гейм. Той направи последната си точка след ас и стигна до победата само за 62 минути игра.

Мъри ще срещне на финала Марио Анчич от Хърватия, който отстрани номер 6 Маркос Багдатис от Кипър с 6-4, 6-2. Анчич направи три пробива и стигна до крайната победа за час и 20 минути игра.