Американецът Себастиан Корда победи сънародника си Томи Пол с 6:3, 6:3 на полуфиналите на турнира в Парма и ще играе за втори път в кариерата си за трофей, но за първи път на клей. Той ще се изправи срещу представителя на домакините Марко Чекинато.

Корда спечели единствения си шанс за пробив в първата част и поведе с 5:3, след което го защити на собствен сервис. Двамата си размениха по един брейк в началото на втория сет, но Корда спечели още един в седмия гейм и затвори мача след час и 23 минути.

Така Корда се класира на финал без загубен сет. В следващия си мач той ще срещне Чекинато, който надви със 7:6(2), 1:6, 6:1 испанеца Хауме Мунар. С тази победа италианецът си осигури място в топ 100 на световната ранглиста в понеделник.