Шампионът на България по тенис на открито и национал за купа Дейвис Александър Лазаров отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Лазаров, който постигна три поредни победи и преодоля квалификациите, отстъпи в оспорван мач пред поставения под номер 5 в схемата Хуан Мануел Черундоло от Аржентина с 6:7(3), 4:6 за 1:55 часа.

В първия сет българинът поведе с 3:1 и 5:3, но допусна пробив в деветия гейм, а при свой сервис Черундоло изравни. След това се стигна до тайбрек, в който аржентинецът поведе с 4:1 и 5:2, а след 7:3 затвори първия сет.

Във втората част Черундоло взе аванс от 4:1, но Лазаров спечели три поредни гейма и изравни. Аржентинецът взе подаването си, след което направи пробив и с 6:4 стигна до крайния успех.

На турнир на ITF в Анталия за жени българката Диа Евтимова загуби в първия кръг от рускинята Юлия Авдеева с 3:6, 3:6 за 77 минути./БТА