Българинът Александър Лазаров се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в румънския град Питещ с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставеният под номер 8 Лазаров се наложи над Скот Пуодзинас (АВстралия) с 6:3, 6:3 за 86 минути.

Българинът сервира изключително стабилно и не допусна пробив, а взе три пъти подаването на съперника си.

Лазаров заработи 1 точка за световната ранглиста и 430 долара, а във втория кръг ще играе с победителя от мача между Валентин Ванта или Богдан Апостол от Румъния.

Българинът излиза по-късно днес и за първия си мач от турнира на двойки. Лазаров и Калин Манда (Румъния) срещат четвъртите поставени Петру-Александру Лунчану (Румъния) и Скот Пуодзинас (Австралия).