Защитаващата титлата си от „Ролан Гарос” Жустин Енен ще се срещне със Серена Уилямс на четвъртфинал в Париж, след като и двете тенисистки спечелиха срещите си от четвърти кръг днес.

Първо Серена се наложи с 2 – 0 сета над Динара Сафина, а впоследствие и Енен преодоля лесно Сибил Бамер с 6-2, 6-4.

25-годишната белгийка вече има спечелени 29 поредни сета на Откритото първенство на Франция.

Уилямс и Енен нямат добри спомени от срещите си на „Ролан Гарос”, като последната през 2003 година на полуфинал премина доста бурно.

В друг мач от днес Йелена Янкович победи Марион Бартоли с категоричното 6-1, 6-1 и изхвърли последната представителка на домакините от турнира. На четвъртфинал сръбкинята ще се изправи срещу Никол Вайдишова.

Светлана Кузнецова също взе победа днес с 6-4, 6-3 над Шахар Пеер в мач от долната част на схемата. Рускинята ще се изправи на четвъртфинал срещу сръбската надежда Ана Иванович, която се наложи над Анабел Медина-Гаригес с 6-3, 3-6, 6-3.

Последните четвъртфиналистки ще се излъчат след срещите Луси Сафарова – Ана Чакветадзе и Мария Шарапова – Пати Шнидер.