Жустин Енен направи страхотен обрат и продължава в четвъртия кръг на първия си турнир от Големия шлем, след завръщането си в големия тенис. Белгийката се наложи с 3-6, 6-4, 6-2 над поставената под номер 27 Алиса Клейбанова и се класира за следващия етап на Australian Open.

Назад с 1-3 във втория сет, и с две точки за пробив в полза на Клейбанова, всичко сочеше към отпадане на Енен в седмия й мач след завръщането на корта. Тя обаче успя да спаси гейма, а след това сама проби сервиса на противника. Веднъж намерила слабото място на Клейбанова, белгийката вече нямаше проблем да обърне всичко в своя полза. Енен няма класиране и играе в Мелбърн с уайлд-кард, но това бе нейната победа №500 в кариерата.

Феновете на тениса могат да видят изцяло белгийски четвъртфинал, ако Енен победи Янина Викмайер в следващия кръг, и след това срещне друга „завърнала” се – Ким Клайстерс.

Викмайер, нашумяла с наказанието си преди турнира, си осигури мач с Енен след победа над Сара Ерани с 6-1, 6-7 (4), 6-3.

Поставената под номер две Динара Сафина си свърши бързо работата след 6-1, 6-2 над Елена Балтача. Миналогодишната финалистка ще има по-трудна задача в следващия кръг, срещу друга рускиня – Мария Кириленко. Кириленко, която изхвърли Мария Шарапова от надпреварата още в първата фаза, би Роберта Винчи след 7-5, 7-6 (4).

Най-сериозно разочарование преживя осмата поставена в основната схема Йелена Янкович. Сръбкинята нямаше никакъв отговор за Альона Бондаренко и се предаде само след 88 минути игра и 6-2, 6-3.