Бившата номер 1 в света Каролине Возняцки (Дания) отпадна в третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставената под номер 9 на Ролан Гарос Возняцки загуби с 1:6, 7:6(3), 3:6 от 23-ата в схемата Кая Канепи (Естония) след почти три часа игра.

Канепи пласира 46 печеливши удара срещу само 14 на съперничката си и заслужено продължи напред. 26-годишната естонка даде само гейм на Возняцки в първия сет.

Във втората част тя взе аванс от два пробива и на два пъти сервираше за победата при 5:2 и 5:4. Канепи пропусна два мачбола, след което се стигна до тайбрек, който датчанката взе със 7:3 точки.

В решаващия трети сет естонката отново поведе с 5:1, но позволи на съперничката си да намали до 3:5. В деветия гейм Канепи се възползва от собственото си подаване и стигна до успеха при петия си мачбол.

Така естонката ще срещне Аранча Рус (Холандия) в спор за място на втори четвъртфинал на Ролан Гарос след 2008 година.

Непоставената Рус отстрани номер 25 Юлия Гьоргес (Германия) със 7:6(5), 2:6, 6:2 след 2:20 часа. 21-годишната холандка записа най-доброто си представяне в турнирите от Големия шлем.