Трикратната шампионка и защитаваща титлата си Каролине Возняцки (Дания) отпадна във втория кръг на турнира по тенис "Пан Пасифик" в японската столица Токио с награден фонд 799 хиляди долара.

Датчанката, която е водачка в схемата и номер 2 в световната ранглиста, отстъпи пред италианката Камила Джорджи с 2:6, 6:2, 4:6 за 2:04 часа игра.

В решаващия трети сет Возняцки имаше аванс от 2:0, след което допусна два пробива и загуби мача.

На четвъртфиналите Камил Джорджи ще играе срещу Виктория Азаренка от Беларус, която елиминира седмата поставена Ашли Барти (Австралия) с 6:4, 6:2.

Номер 8 Барбора Стрицова (Чехия) победи във втория кръг Анет Контавейт (Естония) със 7:6(5), 3:6, 7:5, а хърватката Дона Векич постигна успех срещу Йохана Конта (Великобритания) с 6:3, 7:5. /БТА