Световната №1 Каролине Возняцки надделя в супер сблъсъка срещу Анжелик Кербер на четвъртфиналите на силния турнир в Доха. Мачът, противопоставил две от тенисистките в най-добра форма, завърши с успех 7:6(4), 1:6, 6:3 за шампионката от Аустрелиън Оупън.

Час и 14 минути продължи само първият сет в двубоя, в който двете изиграха няколко маратонски гейма. Кербер проби първа за 2:1, но когато сервираше за сета при 5:4 Возняцки успя да върне брейка. Малко след това германката спаси сетбол на свой сервис, а в крайна сметка тайбрекът определи победителя в първата част. Във втория сет обаче Кербер категорично надигра съперничката си и след два пробива и само 25 минути игра вкара двубоя в трета решителна част. И тя започна с пробив на бившата №1, но последва рибрейк, а Возняцки нанесе финалния си удар за 5:3, след което реализира първия мачбол на свой сервис.

На полуфиналите за датчанката предстои нов тежък мач срещу Петра Квитова. Чехкинята стигна до тази фаза след 6:4, 2:1 и отказване на съперничката ѝ Юлия Гьоргес.

Симона Халеп бе категорична, побеждавайки с 6:0, 6:4 американката Катерин Белис. В съботния полуфинал румънката ще срещне Гарбине Мугуруса, която успя да надделее над Каролин Гарсия след обрат – 3:6, 6:1, 6:4.