Миналогодишната финалистка Каролине Возняцки (Дания) се класира за третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Доха (Катар) с награден фонд 2.9 милиона долара. Датчанката е водачка в схемата и почиваше на старта, а в първия си мач от турнира разгроми Карина Витхьофт (Германия) с 6:2, 6:0 за 57 минути.

Втората поставена и шампионка за 2014 година Симона Халеп (Румъния) също достигна до третия кръг след победа над рускинята Екатерина Макарова с 6:3, 6:0 за 71 минути.

Третата в схемата Елина Свитоли (Украйна) елиминира във втория кръг Маркета Вондроушова (Чехия) с 6:2, 6:4, а квалификантката Анна Блинкова (Русия) отстрани 11-а поставена Кристина Младенович (Франция) с 6:3, 6:3.

Двукратната шампионка от "Уимбълдън" Петра Квитова (Чехия) победи в оспорван мач Агниешка Радванска (Полша) с 6:7(3), 6:3, 6:4 за 2:35 часа. Номер 13 Анастасия Севастова (Латвия) надделя над Наоми Осака (Япония) с 6:4, 6:1, а в американски сблъсък Катрин Белис спечели срещу Медисън Кийс с 2:6, 6:3, 6:0.

Шампионката от 2016 година Карла Суарес Наваро (Испания) загуби във втория кръг от номер 10 Йохана Конта (Великобритания) с 2:6, 2:6 за 81 минути.

Деветата поставена Юлия Гьоргес (Германия) победи Барбора Стрицова (Чехия) с 6:2, 3:6, 6:1 за 2:06 часа. Защитаващата титлата си Каролина Плишкова (Чехия) играе по-късно срещу Ализе Корне (Франция)./БТА