Водачката в схемата Каролин Вознячки (Дания) отпадна във втория кръг на турнира на червени кортове в германския град Щутгарт с награден фонд 700 хиляди долара.

Втората в световната ранглиста Вознячки загуби с 4:6, 4:6 от чехкинята Луцие Шафаржова само за 66 минути.

19-годишната датчанка все още не е напълно възстановена от травма в глезена. Тя не успя да стигне до нито една възможност за пробив в цялата среща и логично напусна рано надпреварата на червено "Порше Тенис Гран При" за втора поредна година.

Осминафиналистката от "Ролан Гарос" през 2007 година Шафаржова наниза 5 аса в двубоя.

38-а в света реализира решаващия пробив в седмия гейм на втория сет, след което нямаше проблеми при собственото си подаване.

23-годишната чехкиня търси пета титла в кариерата си, а на четвъртфиналите ще играе срещу победителката от мача между Виктория Азаренка (Беларус) и Анна Лапушченкова (Русия).

Поставената под номер 7 Саманта Щосър от Австралия по-рано днес също се класира за четвъртфиналите след успех с 3:6, 6:0, 6:2 над румънката Александра Дулгеру.