Винъс Уилямс си гарантира място във втория кръг на Откритото първенство по тенис на САЩ, след като не срещна никаква съпротива от Кирстен Флипкенс. Поставената под номер 12 в схемата при жените белгийка не успя да окаже никаква съпротива и напусна турнира след загуба с 1:6, 2:6.

Двубоят тръгна лошо за нея още от първите минути, когато по-голямата от сестрите Уилямс проби сервиса й и дръпна с 2:0. Кризата в играта на Флипкенс се задълбочи и резултатът набъбна до 0:4. Европейката намери сили единствено да запише почетен гейм, а с двойна грешка предаде първия сет само за 28 минути.

Мачът продължи по същия начин и след паузата, макар Флипкенс да бе много близо до пробив в началото на втората част. Уилямс поведе с 2:1 и 4:2 части в течение на сета, а в заключителния сервис гейм стигна до три мачбола. Първият бе пропуснат от американката, но дълъг форхенд на Флипкенс сложи край на мача.