Миналогодишната шампионка Винъс Уилямс (САЩ) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Дубай с награден фонд 2 милиона долара.

Поставената под номер 3 Уилямс се наложи над Олга Говорцова (Беларус) със 7:5, 6:0 за 82 минути.

Говорцова започна по-добре срещата и взе ранен аванс от 3:1.

При 5:4 тенисистката от Беларус сервираше за сета, но американката се активизира и до края беше безапелационна, като взе девет поредни гейма, а с това и мача.

Уилямс ще срещне победителката от срещата между непоставените Анастасия Павлюченкова (Русия) и Даниела Хантухова (Словакия) за място на полуфиналите.

Както е известно, по-рано днес от надпреварата отпаднаха първите две в схемата Каролин Вознячки (Дания) и Светлана Кузнецова (Русия).

Номер 1 Вознячки загуби с 2:6, 5:7 за 96 минути от ветеранката Шахар Пеер (Израел), а финалистката от 2004 и 2008 Кузнецова изненадващо отпадна след поражение с 7:5, 6:7(2), 4:6 от квалификантката Регина Куликова (Русия).