Поставената под номер 6 американка Винъс Уилямс победи сестра си Серина с 6:1, 2:6, 7:6(3), с което се класира за финал срещу Виржини Разано (Франция) на престижния тенис турнир за жени в Дубай с награден фонд от 2 милиона щатски долара.

По-рано днес носителката на две титли в кариерата си и непоставена на турнира Разано срази с 6:1, 6:2 Кая Канепи (Естония). Винъс победи за втори пореден път сестра си Серина, след като я отстрани и на последния за 2008-а година турнир в Доха.

Тя спечели с лекота първия сет, в който Серина спечели едва 10 разигравания за 18 минути. По-малката Уилямс обаче изравни резултата през втория сет, преди да се стигне до логичния тайбрек и трудна победа за Винъс.

Непоставената Виржини заяви, че ще се отдаде на почивка преди изключително трудния мач срещу Винъс: "Ще си почивам с приятеля ми, хубава вечеря и добра бира. Изпих една бира снощи и това наистина ме отпусна. Ще пробвам отново, а за мача ще мисля като стъпя на корта".