Първата ракета на България Виктория Томова отпадна на полуфиналите на турнира на червени кортове в испанския град Валенсия с награден фонд 80 хиляди долара.

26-годишната българка, която бе поставена под номер 4 в схемата, загуби с 2:6, 6:7(3) от номер 7 в схемата Далма Галфи от Унгария за час и 47 минути.

Двубоят започна лошо за българката, която допусна два ранни пробива и се оказа изоставаща с 1:5 гейма в резултата, което предреши изхода на първата част.

Във втория сет не бе реализиран нито един пробив, макар и двете тенисистки да имаха серия от възможности. Томова дори получи сетбол при 5:4 гейма, но Галфи се справи и форсира тайбрек.

В него Томова поведе с 3:1 точки, но съперничката и направи шест последователни точки и с тях затвори мача.

Във финала на турнира в неделя Галфи ще играе с поставената под номер 2 в схемата Мартина Тревизан от Италия.

С достигането си до полуфиналите във Валенсия Томова спечели 3580 долара от наградния фонд и 43 точки за световната ранглиста, в която заема 115-ото място.