Виктория Томова отпадна от турнира по тенис на клей в Прага (Чехия) с награден фонд 60 хиляди долара. Първата ракета на България загуби драматично срещу петата в схемата Рейчъл Хогенкамп с 5:7, 6:4, 3:6.

Сред разменени сетове холандката проби във втория гейм на третата част, но Томова на свой ред спечели сервиса на Хогенкамп, изравнявайки за 2:2. Решителен за крайния изход беше шестият гейм, когато холандската тенисистка отново записа пробив, за да поведе с 4:2.

Рейчъл Хогенкамп спечели при четвъртия си мачбол за крайното 6:3, а срещата продължи 115 минути.

Преди този мач Виктория Томова беше в серия от седем поредни победи. Миналата седмица 24-годишната софиянка спечели най-значимата титла в кариерата си на турнира на клей в Биаритц (Франция) с награден фонд 80 хиляди долара./БТА