Цветана Пиронкова победи чехкинята Барбора Захлавова Стрицова с 2-0 сета /6-4, 6-1/ и се класира на полуфиналите на турнира по тенис в Сидни, Австралия. Нашата продължи победната си серия в тази надпревара /14 поредни мача!/, която спечели миналата година, а през настоящата започна от квалификациите.

С успеха пловдивчанката си гарантира и изкачване на 51-о място в света в понеделник. На полуфиналите тя очаква победителката от двубоя между номер 2 Петра Квитова (Чехия) и участващата с "уайлд кард" Ярмила Гайдошова (Австралия).

Мача проследихме в Gong.bg.

Той се разви така:

Мачът започна оспорвано, но Пиронкова успя да спечели подаването си и да поведе с 1-0 гейма. Чехкинята обаче бързо изравни резултата 1-1.

Първият пробив направи Захлавова Стрицова, който спечели на нула подаването на българката и поведе с 2-1 в първия сет.

Веднага Цветана отговори със същото и спечели безапелационно подаването на чехкинята за 2-2. Нашата първа ракета продължи в същия дух и поведе с 3-2.

Пиронкова пропусна сериозен шанс за нов пробив, след като поведе с 40-0, но допусна изравняване. Впоследствие след дълга и упорита борба чехкинята успя да вземе сервиса си за 3-3.

Цвети много бързо загуби след това и своето подаване и съперничката и поведе в резултата.

Веднага след това българката се реваншира и с пробива си изравни резултата на 4-4.

Все повече започна да се усеща нервността у Захлавова Стрицова, след като Цвети поведе с 5-4.

Пиронкова спечели и следващия гейм, а с това и първия сет с 6-4.

Цвети започна добре и втория сет, повеждайки с 1-0.

Пиронкова спечели изключително дълъг и важен втори гейм във втория сет, а с това и пети поред гейм, с което поведе с 2-0 и във втория сет.

Веднага след това обаче се стигна до поредния пробив в мача, с който чешката тенисистка намали резултата на 2-1.

Българката продължи да лази по нервите на съперничката си и да води играта  - 3-1.

Цветана продължи наказателната си акция и спечели нов гейм, с който поведе решително с 4-1.

Нов пробив на Пиронкова я изправи на прага на победата и класирането за полуфиналите - 5-1, а след това взе  втория сет с 6-1 и узакони успеха си.