Нова шампионка ще има тази година на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Миналогодишната победителка Амели Моресмо отпадна в четвърти кръг от чешката тийнейджърка Никол Вайдишова след 6-7, 6-4, 1-6.

В мач, прекъсван на три пъти от дъжда и ръководен от един притеснен и объркан съдия на стола, поставената под номер 14 Вайдишова сломи съперничката си с мощни удари.

От своя страна Моресмо така и не намери играта си и направи много грешки.

За първи път от 2001 година насам французойката напуска „Уимбълдън” толкова рано. Моресмо започва да развива и комплекс от Вайдишова, тъй като загуби и предишните си две срещи с нея.

Френската тенисистка имаше аванс от 4-2, когато мачът бе прекъснат за първи път, но Вайдишова спечели с 8:6 точки в тайбрека.

Съдията на стола Ким Крейвън показа, че не е в час, когато забрави чий сервис е, и от кой край трябва да започнат втория сет тенисистките.

По-рано днес Светлана Кузнецова нямаше проблеми срещу австрийката Тамира Пажек и победи с 6-3 6-2.