Двукратната шампионка и финалистка през миналата година Серена Уилямс (САЩ) се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис - Уимбълдън.

Уилямс, поставена под номер 2 в схемата, нямаше проблеми срещу италианката Роберта Винчи и спечели с 6:3, 6:4.

27-годишната американка, която спечели Откритото първенство на Австралия през януари, поведе с 3:1 след пробив в първия сет срещу 53-та в световната ранглиста. Във втория сет Уилямс загуби гейм повече от първата част, която продължи само 28 минути, информира БТА.

В следващия кръг съперничка на Уилямс ще бъде победителката от мача между Ай Сугияма (Япония) и Даниела Хантухова (Словакия).

За осминафиналите се класира и номер 26 Виржини Разано, след като съперничката й и номер 7 в света Вера Звонарьова (Русия) се отказа от мача поради контузия.