Водачката в световната ранглиста Динара Сафина (Русия) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

23-годишната Сафина се справи изключително трудно с бившата номер едно в света Амели Моресмо (Франция), за да стигне до успеха с 4:6, 6:3, 6:4 за 2:09 часа.

Във втория сет при резултат 4:1 за рускинята срещата бе прекратена за малко повече от 30 минути заради дъжд. Това принуди организаторите за пръв път в историята да затворят покрива на централния корт.

Моресмо, 17-та поставена, губеше с 0:3 преди да направи два пробива и да поведе с 5:3. Тя спечели с 6:4 след 39 минути, съобщи Българската телеграфна агенция.

Във втората част след първоначална размяна на пробиви Сафина поведе с 4:1. Тогава срещата бе прекратена, а при подновяването й и под затворен покрив рускинята спечели с 6:3.

Третата решителна част бе много интересна. Моресмо поведе с 2:0, но Сафина изравни - 3:3. При 4:3 френската тенисистка пропусна възможност за пробив и това се оказа решаващо за крайния изход на мача. В 9-ия гейм Сафина направи пробив и затвори мача при собствен сервис с 6:4. За място на полуфиналите утре Динара Сафина ще срещне германката Забине Лисички.

Осминафинални срещи при жените на Откритото първенство на Великобритания по тенис:

1-Динара Сафина (Русия) - 17-Амели Моресмо (Франция) - 4:6, 6:3, 6:4

2-Серина Уилямс (САЩ) - Даниела Хантухова (Словакия) - 6:3, 6:1

3-Винъс Уилямс (САЩ) - 13-Ана Иванович (Сърбия) - 6:1, 0:1 и отказ на Иванович поради контузия

4-Елена Дементиева (Русия) - Елена Веснина (Русия) - 6:1, 6:3

8-Виктория Азаренка (Беларус) - 10-Надя Петрова (Русия) - 7:6 (7:5), 2:6, 6:3

Забине Лисички (Германия) - 9-Каролин Вознячки (Дания) - 6:4, 6:4

11-Агниешка Радванска (Полша) - Мелани Один (САЩ) - 6:4, 7:5

Франческа Скиавоне (Италия) - 26-Виржини Разано (Франция) - 6:2, 7:6 (7:1)