Петкратната шампионка на "Уимбълдън" - Винъс Уилямс надигра испанката Карла Суарес Наваро с 6:0, 6:4 и се класира за осминафиналите на турнира. 29-годишната американка прегази опонентката си в първия сет, като не й даде нито гейм. Във втория сет Уилямс допусна нехарактерни грешки от форхенд и позволи на испанката да изравни за 4:4. Веднага последва пробив за 5:4 и американката затвори мача безпроблемно с 6:4 за час и 21 минути игра.

В следващия кръг Уилямс ще срещне бившата номер 1 Ана Иванович (Сърбия), която по-рано днес победи австралийката Саманта Стосър със 7:5 6:2.

Иванович, 13-а в схемата, започна силно и проби сервиса на съперничката още в първия гейм. Стосър, полуфиналистка на Ролан Гарос по-рано този месец, върна пробива за 5:5, но Иванович отново взе инициативата и затвори първата част със 7:5. Във втория сет сръбкинята нямаше проблеми и спечели с 6:2.