Поставената под номер 2 Винъс Уилямс (САЩ) отпадна в третия кръг на турнира по тенис в Чарлстън с награден фонд 1 милион долара.

Уилямс, шампионка от надпреварата през 2004 година, загуби от германката Забине Лисицки с 4:6, 6:7(5) за 87 минути.

Така 19-годишната Лисицки, 63-а в света, записа най-значимата победа в кариерата си досега.

Уилямс, която има две титли през този сезон, сервираше за втория сет при 5:4, но допусна пробив, а след това загуба тайбрека с 5:7 точки, а с това и мача, съобщи БТА.

Друга изненада поднесе унгарката Мелинда Чинк, която отстрани четвъртата в схемата Надя Петрова (Русия) с 3:6, 6:4, 7:5 след 2:17 часа игра.

Петрова направи 13 аса и спечели повече точки в мача, но това не се оказа достатъчно.

Номер 3 Вера Звонарьова (Русия) пък се отказа заради контузия при 1:1 гейма в първия сет срещу Виржини Разано (Франция).

Олимпийската шампионка и водачка в схемата Елена Дементиева от Русия продължава напред след лесна победа за малко повече от час с 6:1, 6:1 над американката Варвара Лепченко.