Световната номер 1 при жените Серина Уилямс (САЩ) се класира с лекота за втория кръг на тенис турнира в Париж, Франция, след като отстрани с 6:1, 6:4 Ивета Бенешова (Чехия).

В същото време поставената под номер 2 Йелена Янкович (Сърбия) отстрани Франческа Скиавоне след повече от два часа игра и 7:5, 7:6(2) в сетовете.

Уилямс, шампионката от Откритото първенство на Австралия, спечели шест гейма поред и даде край на лошата серия на Бенешова със страхотен победен бекхенд след час игра. Успехът изпрати поставената под номер 1 американка на четвъртфиналите срещу Каролина Шпрем (Хърватия).

Янкович, която загуби първото си място за сметка на Уилямс в Мелбърн през миналия месец, се нуждаеше само от един пробив при спечелването на първия сет. След размяна на пробиви във втория сет, Скиавоне се разигра и пое инициативата със серия от силни форхенди и успешни излизания на мрежата. Тя обаче пропиля сет пойнт при 5:4 и в

крайна сметка загуби на две спечелени разигравания в тайбрека. Това изпрати Янкович в следващия кръг срещу На Ли (Китай).

По-рано през деня Амели Моресмо (Франция) се реваншира за загубата във Фед Къп срещу Сара Ерани и разби италианката с 6:2, 6:0 за едва 58 минути игра.