Първата ракета на България Виктория Томова преодоля първия кръг на квалификациите на турнира по тенис на трева в Бирмингам.

На старта на пресявките Томова се справи с осмата в квалификационната схема Мисаки Дой от Япония със 7:5, 2:6, 6:3.

Българката започна лошо срещата и изоставаше с 0:3 гейма, но бързо коригира играта си и спечели откриващата част със 7:5. В началото на втория сет Томова поведе с пробив за 2:0, но не успя да го задържи, което доведе до обрат в играта и Дой изравни, печелейки следващите шест гейма.

В третия сет резултатът бе равен до 2:2 гейма, но след това Томова спечели 4 от следващите 5 гейма и взе мача.

Съперничка на българката в следващия етап ще бъде американката Кейти МакНали, която победи с 6:2, 2:6, 6:2 американката Тара Муур./БТА