Българката Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира в сръбската столица Белград с награден фонд 235 238 долара.

Томова, която влезе в основната схема като "щастлива губеща", надделя над 18-годишната левичарка Лейла Фернандес с 6:3, 4:6, 6:2 за два часа игра.

През март 18-годишната Фернандес спечели първата си WTA титла в Монтерей.

Българката отстъпваше с 1:3 в първия сет, но със серия от пет поредни гейма направи обрат - 6:3.

Във втората част Томова допусна два пробива за 2:5. След това българката върна един, а в следващата част при свой сервис спаси два сетбола и намали изоставането си на 4:5. В следващия гейм канадката успя да затвори сета в своя полза.

Томова отрази три точки за пробив на старта на третата решителна част. След това българката проби за 2:0, а малко по-късно поведе с 5:1. Томова загуби подаването си, но с още един пробив затвори мача.

Така Томова заработи 5800 долара и 60 точки за световната ранглиста, в която заема 123-ото място.

На четвъртфиналите по-късно днес Томова ше играе срещу Река-Лука Яни, която е 220-а в световната ранглиста. През миналата година българката победи унгарката в квалификациите на Ролан Гарос със 7:5, 6:4.