Отборът на Франция победи Германия с 2:1 в мач от Група "D" на тенис турнира "Юнайтед къп", който се играе в австралийските градове Сидни и Пърт.

Германците взеха аванс, след като Александър Зверев се наложи над Адриан Манарино с 4:6, 6:4, 6:3. Французите обаче изравниха след успеха при жените на Каролин Гарсия над Анхелика Кербер с 1:6, 6:2, 6:2. В решителния мач на смесени двойки Каролин Гарсия и Едуар Роже-Васлен се наложиха драматично над Кербел и Зверев със 7:6 (4), 2:6, 12:10. В класирането на групата Франция и Германия имат по една победа.

Домакините от Австралия победиха тима на САЩ с 2:1 в Група "C". Алекс Де Минор надделя над Тейлър Фриц с 6:4, 6:2, но Джесика Пегула изравни резултата, като надигра Айла Томлянович със 7:6 (6), 6:3. На смесени двойки Сторм Хънтър и Матю Ебден победиха Джесика Пегула и Раджев Рам с 6:3, 6:1. Въпреки загубата тимът на САЩ е първи в групата и се класира за четвъртфиналите, а Австралия се надява да е сред най-добрите втори.

В Група "F" тимът на Норвегия победи Хърватия с 2:1. Каспер Рууд надигра Борна Чорич с 6:4, 6:1, но Дона Векич върна интригата, като се наложи над Малене Хелго със 7:5, 3:6, 6:3. При смесените двойки Улрике Ейкери и Рууд надиграха Вакич и Иван Доддиг след 6:2, 3:6, 10:7. Тимът на Нидерландия води в класирането на тази група.

Отборът на Полша надигра Испания с 2:1 в Група "A" и завърши на първо място, като се класира за четвъртфиналите. Хуберт Хуркач загуби от Алехандро Давидович Фокина с 6:3, 3:6, 4:6, по поляците направиха пълен обрат благодарение на Ига Швьонтек, която надигра Сара Собирес Толмо с 6:2, 6:1, а на смесени двойки Швьонтек и Хуркач бяха безкомпромисни срещу Сорибес Толмо и Давидович Фокина