Защитаващата титлата си Елина Свитолина (Украйна) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Дубай с награден фонд 734 хиляди долара.

Поставената под номер 1 Свитолина победи "щастливата губеща" от квалификациите Цян Ван (Китай) с 6:1, 5:7, 6:2.

Украинката взе без проблеми първия сет, а във втората част навакса изоставане от 2:5 до 5:5, след което Ван реализира нов пробив в 12-ия гейм, за да изравни резултата.

В решаващата трета част Свитолина показа класата си и даде само два гейма на съперничката си.

За място на полуфиналите тя ще срещне японката Наоми Осака, която спечели срещу естонката Анет Контавейт с 6:2, 7:6(5).

Финалистката от 2015 година и поставена под номер 3 Каролина Плишкова (Чехия) елиминира трудно испанката Карла Суарес Наваро с 5:7, 6:2, 6:4.

Плишкова пропиля ранен пробив аванс и допусна обрат в първия сет, но във втория доминираше и изравни резултата. В решаващата трета част тя навакса изоставане от 0:2 гейма, за да триумфира.

"Не играх добре. Мисля, че и двете имахме проблеми. Не съм играла много мачове през последните седмици след Откритото първенство на Австралия, така че все още търся ритъма си", коментира чехкинята.

На четвъртфиналите тя ще срещне бившата номер 1 в света Анжелик Кербер (Германия), която отстрани шампионката от 2016 година Сара Ерани (Италия) с 6:4, 6:2.

Рускинята Елена Веснина също се класира сред най-добрите осем след успех над шампионката от "Ролан Гарос" и номер 4 в схемата Йелена Остапенко (Латвия) с 6:1, 7:6(6).

Веснина взе 9 от първите 11 гейма в мача, но във втория сет на два пъти пропиля пробив аванс. В последвалия тейбрек тя все пак триумфира, след като взе четири от последните пет разигравания./ БТА