София Кенин се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Аделаида (Австралия). Поставената под номер шест в схемата шампионка от Откритото първенство на Австралия през 2020 година победи трудно със 7:5, 7:5 Нурия Бранкачо (Италия).

Американката победи в мача с общо десет пробива, продължил 104 минути, печелейки 74 процента от първия си сервис.

23-годишната Кенин ще играе срещу Айла Томлянович от Хърватия във втория кръг в Аделаида.

Виктория Азаренка, двукратна шампионка от Откритото първенство на Австралия, също продължава напред. Представителката на Беларус се наложи с 6:3, 6:2 над четвъртата поставена Паула Бадоса за 77 минути.

За втория кръг се класира и Шелби Роджърс, отстранила представителката на домакините Медисън Бренгъл след 6:1, 6:3.