София Арвидсон си тръгна с победа от турнира на Шампионките в София, след като нейната съперничка от група „Средец” Цзе Чжън се отказа още в първия сет при резултат 1:5 гейма заради контузия. Турнирът е с награден фонд 750 хиляди долара.

Мария Кириленко се отказа от участие заради заболяване на горните дихателни пътища и шведката София Арвидсон влезе като първа резерва.

Цзе Чжън започна добре мача и проби още първия сервис на шведката. Арвидсон реагира бързо и върна пробива, а след това спечели своя гейм за 2:1.

София отново пробив Цзе и поведе с 3:1, а след това спечели подаването си за 4:1.

Арвидсон направи нов пробив при 5:1, след като Чжън направи двойна грешка.

След това китайката поиска медицински таймаут и не продължи участието си в мача.

По този начин Цзе Чжън напусна турнира с три загуби, а София Арвидсон записа една победа в единствения мач, в който взе участие.