Италианката Франческа Скиавоне се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставената под номер 17 Скиавоне се наложи над третата в схемата Каролин Вознячки от Дания с 6:2, 6:3 и записа най-добро представяне в турнирите от Големия шлем в кариерата си.

29-годишната италианка пласира 25 печеливши удара и стигна до успеха за 80 минути. След равностойно начало и размяна на ранни пробиви Скиавоне пое контрола върху мача. След 3:2 тя спечели пет поредни гейма, за да вземе първия сет и да поведе с 2:0 във втория.

19-годишната Вознячки, която стана най-младата четвъртфиналистка в Париж, успя да изравни за 3:3, но до края съперничката й доминираше и взе три поредни гейма, а с това и мача.

Така Скиавоне стана първата италианка на полуфинал на "Ролан Гарос" от 1954 година насам. За място на финала тя очаква победителката от изцяло руския четвъртфинал между Надя Петрова и олимпийската шампионка Елена Дементиева.