Шампионката от „Ролан Гарос“ Ига Швьонтек (Полша) се класира за полуфиналите на турнира по тенис за жени на твърда настилка в Аделаида (Австралия) с награден фонд 535 530 долара. Поставената под номер 5 в схемата полякиня победи американката Даниел Колинс (САЩ) с 6:2, 3:0 и отказване поради контузия.

В спор за място на финала Швьонтек ще играе срещу швейцарката Джил Тайхман, която елиминира Анастасия Севастова (Латвия) с 6:4 ,6:7(8), 7:5 за три часа игра. 23-годишната Тайхман пропиля пет мачбола в тайбрека на втория сет, който загуби с 8:10 точки.

В третия сет Севастова поведе с 3:0, но Тайхман успя да изравни 4:4 и 5:5, след това в 11-ия гейм стигна до пробив, а при свой сервис затвори двубоя с четвъртия си мачбол.

Американската тийнейджърка Коко Гоф също се класира за полуфиналите след успех над сънародничката си Шелби Роджърс с 2:6, 6:4, 6:4 за 1:52 час. В следващия си двубой 16-годишната Гоф ще срещне поставената под номер 2 Белинда Бенчич (Швейцария), която надделя над Сторм Сандърс (Австралия) с 6:2, 6:4 за 1:36 час.