Номер 1 в света на женския тенис Серина Уилямс претърпя най-лошата си загуба от 2 години насам, след като загуби от номер 78 в ранглистата Яна Цепелова с 4:6, 4:6 във втория кръг на турнира в Чарлстън.

Поражението дойде само 3 дни, след като триумфира на Мастърса в Маями и прекъсва серията й от 28 поредни победи на клей.

Мачът започна ужасно за американката, която набързо губеше с 0:5 преди да се върне два пробива за 4:5. Цепелова обаче взе следващия гейм, за да спечели сета.

В началото на втората част Уилямс взе медицински таймаут, след което явно изпитваше проблеми и така отново загуби с 4:6.

„Опитах, но просто не можех повече. Физически, просто не можех да дам повече“, коментира след загубата Серина. „Просто съм мъртва. Имам нужда от почивка няколко седмици, в които да не мисля за тенис.“