Мария Шарапова се оттегли принудително от участието си на силния турнир в Санкт Петербург. В понеделник рускинята постигна първата си победа на родна земя от 7 години насам, но днес не излезе на корта за мача си с Дария Касаткина, а причината е контузия в дясното рамо.

В същото време пък Петра Квитова победи бившата №1 в света Виктория Азаренка след 6:2, 7:6(3). Само 4 дни, след като загуби финала на Аустрелиън Оупън, чехкинята се завърна на корта и показа, че не чувства умора от мачовете в Мелбърн и часовата разлика.  Във втория сет Азаренка съумя да се върне в резултата от 1:5, но в тайбрека Квитова се по-добрата.

На четвъртфиналите №1 в схемата ще срещне победителката от мача на Дона Векич и Вероника Кудерметова. Касаткина пък очаква по-добрата от Вера Звонарьова и Юлия Гьоргес.