Мария Шарапова отпадна на осминафинал на Australian Open, след като загуби с 1-2 сета (6:3, 4:6, 1:6) от Доминика Цибулкова от Словакия.

Мачът продължи два часа и 12 минути, а това е втората голяма изненада в последните дни на Откритото първенство на Австралия, след като и Серена Уилямс бе отстранена от Ана Иванович. Така номер 1 и номер 3 в основната схема вече са аут от турнира, а единствено Виктория Азаренка остана в борбата, от предишните шампионки в Мелбърн.

След като спечели първия сет, Шарапова загуби пет поредни гейма във втория, и въпреки че след това взе четири, Цибулкова сервира за победа в сета с 6:4.

Словачката доминираше в решителната част, и почти не даде надежди на Мария Шарапова, за да си осигури мястото на четвъртфинал.

Там Цибулкова очаква победителката от мача Йелена Янкович-Симона Халеп.

За втори път Доминика Цибулкова изхвърля Шарапова от турнир от Големия шлем, след като го стори на четвъртфиналите на Ролан Гарос през 2009-та.

Това е и първи четвъртфинал за Цибулкова на Australian Open.