Шампионката от „Ролан Гарос” Ана Иванович (Сърбия) отпадна в третия кръг на турнира по тенис на червени кортове в Рим с награден фонд 2 милиона долара.

Поставената под номер 5 Иванович загуби с 1:6, 6:3, 4:6 от десетата Агниешка Радванска (Полша) след 1:42 час игра.

След равностойно начало Радванска спечели пет поредни гейма, с което и първия сет.

Бившата номер 1 в света Иванович намери играта си и доминираше до средата на третия сет. Сръбкинята изравни резултата след 6:3 във втората част и взе солиден аванс от 4:0 в третата.

Радванска обаче се възползва от спада в играта на съперничката си и след шест поредни гейма взе мача.

Полякинята ще се изправи за място на полуфиналите срещу победителката от двубоя между номер 4 Винъс Уилямс (САЩ) и Ана Чакветадзе (Русия).

Седмата поставена Светлана Кузнецова се класира за четвъртфиналите след успех с 6:3, 3:6, 6:0 над 12-ата Флавия Пенета (Италия) след 1:56 час игра.

Така Кузнецова ще играе срещу шампионката от последните две години Йелена Янкович, който по-рано днес отстрани Катерина Бондаренко от Украйна с 6:1, 1:0 и отказване на Бондаренко заради заболяване.