Шампионките Винъс и Серина Уилямс (САЩ) отпаднаха на четвъртфиналите на турнира на двойки за жени на Уимбълдън.

Сестрите Уилямс, който спечелиха титлите тук през последните две години, загубиха с 6:3, 3:6, 4:6 от рускините Елена Веснина и Вера Звонарьова.

Загубата сложи край на надеждите на двете американки да спечелят нова титла от турнир от Големия шлем тази година след победиха на Откритото първенство на Австралия и на "Ролан Гарос".

Поставените под номер 1 в основната схема Винъс и Серина Уилямс, не успяха да спечелят 13-та си титла на двойки и общо пета от Уимбълдън, имаха четири шанса за пробив във втория сет преди Винъс да загуби при свой сервис в шестия гейм.

Звонарьова спаси точка за пробив в четвъртия гейм на втория сет веднага, което бе решаващо в мача. Така турнира за Винъс Уилямс приключи, след като вчера тя загуби от българката Цветана Пиринкова на четвъртфиналите.

На полуфиналите на сингъл утре Вера Звонарьова играе с Пиронкова, а Серина Уилямс с чехкинята Петра Квитова.