Българката Сесил Каратанчева отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "125К" на УТА в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 162480 долара. Тя загуби от участващата с уайлдкард представителка на домакините Катрин МакНали със 7:5, 4:6, 4:6 след два часа и четвърт игра.

Софиянката навакса ранен пробив пасив и стигна до обрат в първия сет, а във втория стартира с брейк, но веднага след това 17-годишната американка направи серия от четири поредни гейма, след което изравни резултата.

В решаващата трета част Каратанчева отново поведе с пробив, но не успя да го задържи, а след това МакНали отново реализира брейк в десетия гейм, за да триумфира.

29-годишната Каратанчева все пак заработи 1130 долара и 1 точка за световната ранглиста, в която тя заема 197-ото място. /БТА