Двукратната шампионка Серина Уилямс (САЩ) се класира за четвъртфиналите на силния турнир по тенис в испанската столица Мадрид с награден фонд 4,185 милиона долара.
Водачката в световната ранглиста Уилямс постигна труден успех над вицешампионката от 2012 година Виктория Азаренка (Беларус) със 7:6(5), 3:6, 7:6(1) за 2:44 часа.

В решителния трети сет Азаренка поведе с 6:5 с пробив и сервираше за мача. Тя обаче пропиля три мачбола, след като направи три поредни двойни грешки и така се стигна до тайбрек. В него американката загуби само точка и продължава напред в турнира.

Уилямс търси трета титла в Мадрид след 2012 и 2013 година. В спор за място на полуфиналите номер 1 в света ще срещне победителката от мача между седмата поставена Ана Иванович (Сърбия) и Карла Суарес Наваро (Испания).

За четвъртфиналите се класира и петата поставена Каролине Возняцки (Дания), която отстрани номер 9 Агниешка Радванска (Полша) с 6:3, 6:2 за 83 минути.

Возняцки ще срещне в следващия си мач защитаващата титлата си Мария Шарапова (Русия). /БТА