Анжелик Кербер спечели турнира по тенис в щутгарт с награден фонд 731 хиляди долара. На финала германката постигна обрат и надигра с 3:6, 6:1, 7:5 четвъртата в основната схема Каролин Возняцки.

Представителката на домакините, която се намира на 14-о място в световната ранглиста, изоставаше с 3:5 в третия сет, но успя да спечели четири поредни гейма и да обърне развоя на събитията изцяло в своя полза. Двубоят за титлата продължи 124 минути, а Кербер се поздрави с успеха при четвъртия си мачбол, дошъл след форхенд.

Германката почели втора титла през този сезон. Преди няколко седмици тя вдигна шампионския трофей в Чарлстън, САЩ. Анжелик Кербер ще получи сто хиляди евро от наградния фонд и нов луксозен лек автомобил.

Датчанката Возняцки, която е на пета позиция в класацията на УТА, загуби втори финал в Щутгарт. През 2011 година тя отстъпи пред друга германка - Юлия Гьоргес./БТА