Защитаващата титлата си Серина Уилямс се класира за четвъртфиналите на силния турнир по тенис на твърди кортове в Синсинати (САЩ) с награден фонд 2.7 милиона долара. Тя се нуждаеше само от 54 минути, за да отстрани Карин Кнап (Италия) с 6:0, 6:2.

Американката спечели първите 9 гейма в мача, в които загуби само 12 точки. На четвъртфиналите Уилямс ще срещне бившата номер 1 Ана Иванович (Сърбия), която надделя над Слоун Стивънс с 2:6, 6:4, 6:1 за 2:02 часа. Серина победи Иванович в два сета на финала на турнира през миналата година.

Швейцарската тинейджърка Белинда Бенчич се отказа по време на мача си срещу Луцие Шафаржова (Чехия) заради контузия на дясната ръка. Бенчич загуби първия сет с 2:6 след 33 минути и не успя да продължи мача. Шафаржова ще играе на четвъртфиналите с Елина Свитолина (Украйна), която победи Каролин Гарсия(Франция) с 6:0, 6:3.

Виктория Азаренка от Беларус също напусна надпреварата поради контузия в левия крак. Тя спечели с 6:1 първия сет срещу Анастасия Павлюченкова (Русия), но след като загуби първите три гейма на втората част се отказа от мача след час игра.

За четвъртфиналите се класира номер 3 в схемата Симона Халеп (Румъния), която се наложи над германката Андреа Петкович с 4:6, 6:4, 6:2 в оспорван мач, продължил 2:40 часа.
Халеп и Павлюченкова излизат една срещу друга в спор за място на полуфиналите.

Йелена Янкович (Сърбия) отстрани осмата поставена Каролина Плишкова (Чехия) с 6:2, 3:6, 7:5. Анна Каролина Шмиедлова (Словения) се наложи над Варвара Лепченко (САЩ) с 6:3, 3:6, 6:4./БТА