Ракета номер 1 на България при жените Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на турнира в Синсинати от Серина Уилямс. Независимо от поражението с 5:7, 3:6, пловдивчанката се държа много достойно срещу лидерката в световната ранглиста.

Американката записа 15 аса и успя да се справи с Цветана Пиронкова в четвъртия мач помежду им. Срещата продължи 1 час и 30 минути.

Българката дори имаше шанс да пробие Серина Уилямс в третия гейм на срещата, но не успя да се пребори с мощната си съперничка, която имаше и своите неубедителни моменти. Двете продължиха да взимат сервис геймовете, но в заключителната част на първия сет американката демонстрира класа за 7:5.

Цветана Пикорнкова беше пробита при 4:3 във втората част, а след това закономерното се случи – 6:3 в полза на именитата и противничка.

В третия кръг на турнира Серина Уилямс ще се изправи срещу Карин Кнап.

Това беше четвърто поражение за Цвети от четири мача срещу световната номер 1.

В първия кръг в Синсинати най-добрата ни тенисистка победи Луцие Храдецка от Чехия със 7:5, 3:6, 6:1 след час и 45 минути игра.