Серена Уилямс започна да защитава титлата си спокойна, след убедителна победа с 6-2, 6-1 над полската тенисистка Урсула Радванска в първия кръг на Аустрелиън Оупън.

Носителката на 11 титли от голям шлем, която се надява на четвърти триумф на Мелбърн парк, беше с превързан крак, но очевидно не чувстваше дискомофорт в мача, който затвори за един час и 13 минути.

Уилямс, която страдаше от проблем на коляното миналата седмица в Сидни нямаше никакви проблеми с 72-та в света Радванска. В следващия кръг американката ще се изправи срещу победителката от мача между сънародничката й Джил Крейбас и чешката тенисистка Петра Квитова.

В другите мачове двете представителки на Сърбия Йелена Янкович и Ана Иванович също продължиха напред, след като Янкович надделя над румънката Моника Никулеску с 6-4, 6-0, а Иванович победи американката Шенай Пери с 6-2, 6-3.