КоКо Вендевеге надделя над Александра Саснович с 6:4, 6:4 и даде аванс на САЩ от 1:0 победи над Беларус в Минск във финала на "Фед Къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени.

Вандевеге, която през тази седмица влезе в топ 10 на световната ранглиста, стартира отлично срещата и реализира пробив още в първия гейм, след което запази аванса си до края на сета срещу 87-ата в класацията на УТА Саснович.

Във втората част американката на два пъти повеждаше с брейк, но представителката на домакините успяваше да изравни.

Вандевеге проби за трети път за 5:4, след което затвори мача при собствен сервис.
Във втория сингъл за деня по-късно днес шампионката от Откритото първенство на САЩ Слоун Стивънс може да удвои преднината на американките при успех срещу Арина Сабаленка.

САЩ се стреми към рекордна 18-а титла във "Фед Къп" и първа от 2000 година насам./БТА