Номер 1 в света и миналогодишна финалистка Динара Сафина (Русия) продължава отличното си представяне на Откритото първенство на Франция по тенис. Тя разби в третия кръг своята сънародничка Анастасия Павлюченкова с 6:2, 6:0 за 67 минути. Миналогодишната финалистка доминираше изцяло в мача.

Рускинята има загубени само четири гейма в първите си три мача от турнира.

В следващия кръг съперничка на Сафина ще бъде Араван Резай (Франция), която днес победи 16-годишната квалификантка Мишел Ларшер Де Брито (Португалия) със 7:6(3), 6:2.

Сафина направи пробиви в четвъртия и осмия гейм срещу 27-та в света Павлюченкова, за да спечели първия сет. След серия от изключителни удари от форхенд лидерката в световната ранглиста не даде нито гейм на своята 17-годишна съперничка във втория сет.

23-годишната Сафина, която търси първа титла от Големия шлем, загуби финала на "Ролан Гарос" миналата година, а тази година загуби финала на Откритото първенство на Австралия.