Водачката в световната ранглиста Динара Сафина (Русия) се класира за третия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

23-годишната Сафина надделя над Росана Де Лос Риос (Парагвай) с 6:3, 7:5 за 82 минути.

Рускинята, финалистка от Откритите първенства на Австралия и на Франция през този сезон, стартира мощно и набързо поведе с 4:1, което й осигури успеха в първия сет.

Втората част беше изключително оспорвана и вървеше равностойно до 5:5, когато Сафина проби и след това затвори мача със собствен сервис.

Рускинята пласира 6 аса и общо 27 печеливши удара и с достигането на третия кръг изравни най-доброто си представяне на „Уимбълдън”.

Следващата съперничка на Сафина ще бъде Кирстен Флипкенс от Белгия. Флипкенс се наложи над представителката на домакините Елена Балтача със 7:5, 6:1.

Бившата номер 1 в света и миналогодишна шампионка от „Ролан Гарос” Ана Иванович (Сърбия) също продължава напред. Номер 13 в схемата Иванович победи италианката Сара Ерани със 7:5, 6:1 за 77 минути.

Сръбкинята не започна добре мача и допусна изоставане от 3:5, след което обаче взе шест поредни гейма.

Ерани намали до 1:2 в началото на втората част, но до края Иванович доминираше изцяло. Сръбкинята пласира 27 печеливши удара в двубоя, а в третия кръг ще играе срещу австралийката Саманта Стосър.

Номер 18 Стосър победи трудно надделя над Татяна Малек (Германия) с 4:6, 7:6(6), 6:4.