Алисън Риск от САЩ отрази пет мачбола и спечели турнира по тенис на трева в Хертогенбош (Холандия) с награден фонд 250 хиляди долара.
Риск победи на финала поставената под номер 1 представителка на домакините Кики Бертенс с 0:6, 7:6(3) 7:5 след 2:19 часа игра.

Бертенс се виждаше с титлата, след като взе 10 от първите 11 гейма, но допусна обрат. Тя пропиля три мачбола при 5:4 и сервис на съперничката, а след това и още два при 6:5 гейма. В последвалия тайбрек Риск дръпна с 3:0 точки и след това комфортно спечели, за да изравни резултата.

В третата част холандката отново поведе с 3:1 гейма, но американката бързо стигна до 3:3, а след това реализира още един брейк за 7:5 и заслужи втора титла в кариерата си след Таянцин (Китай) през 2014 година, като прекъсна серия от шест поредни загубени финала след това.

В същото време в Нотингам Каролин Гарсия е шампионка след обрат 4:6, 6:3, 6:3 над Дженифър Брейди.