Араван Резаи от Франция спечели титлата от силния турнир по тенис за жени в испанската столица Мадрид с награден фонд 4.6 милиона долара.

На финала тя изненадващо победи 4-та в схемата Винъс Уилямс (САЩ) с 6:2, 7:5 за 1:41 часа игра.

Това е трета титла в кариерата на Резай и най-голямата й победа на сингъл. Освен това на четвъртфиналите тук тя се наложи и над номер 4 в света Йелена Янкович (Сърбия).

Резаи направи пет пробива в мача. В първия сет французойката поведе с ранен пробив 2:1 и след това загуби само един гейм за 6:2.

Във втория сет Уилямс поведе с 3:1, и с 5:4, но Резаи изравни, а след това направи решителен пробив за 6:5 и при свой сервис затвори мача.

Това е втора победа за Резай над Винъс Уилямс след турнира в Истанбул (Турция) през 2007-ма година.

Американката, която в понеделник ще стане номер 2 в света след сестра си Серина Уилямс, не успя да спечели 10-та титла от силните турнири на УТА.