Световната номер 5 при жените Агниешка Радванска продължи в третия кръг на Откритото първенство на Австралия, след като надделя с 6:0, 7:5 над Олго Говорцова.

Състезателката от Беларус беше доста по-равностойна на опонентката си във втория сет, но въпреки това по-големия опит на Радванска й помогна да приключи мача, без да се стига до тайбрек.

Следващото препятствие пред полякинята е рускинята Анастасия Павлюченкова, която лесно се справи с Манди Минела от Люксембург – 6:2, 6:2.

В същото време Каролине Вожнячки вложи далеч повече усилия срещу американката Кристина Макхейл. Датчанката спечели убедително първия сет с 6:0, но във втория се добра едва до един гейм. Интересното е, че преди този мач Макхейл имаше предимство от 2:1 победи срещу бившата номер 1, ала Вожнячки изравни резултата, след като взе третия сет с 6:2.

В следващия кръг тя ще се изправи срещу друга тенисистка, срещу която има повече загуби, отколкото победи - испанката Гарбине Мугуруса.