Шампионката през 2018 година Каролина Плишкова се класира за четвъртфиналите на турнира в Щутгарт с награден фонд 456073 евро. Поставената под №6Плишкова победи трудно латвийката Елена Остапенко с 6:7(7), 6:4, 6:3 след 2:23 часа игра.

Чехкинята пласира 21 аса, с което изравни личния си рекорд по този показател от един мач.

Плишкова пропиля аванс от 4:2 гейма в първия сет, който стигна до тайбрек. В него шампионката от "Ролан Гарос" през 2017 година Остапенко поведе с 4:0 точки, но чехкинята стигна до обрат и при 6:5 дори имаше сетбол. Тя го пропусна, а в последствие латвийката взе частта.

Чехкинята дръпна с 5:2 във втория сет, но при 5:3 беше пробита, когато сервираше за изравняване на резултата. В десетия гейм тя все пак реализира нов брейк, който се оказа решаващ. В третата част Плишкова отново поведе с 5:2, но този път нямаше проблеми да затвори мача.

На четвъртфиналите тя ще срещне №1 в света Ашли Барти.

Петата в схемата Арина Сабаленка се справи лесно с представителката на домакините Ана-Лена Фридзам с 6:4, 6:2 и при дебюта си в турнира също достигна до четвъртфиналите, където ще играе срещу Анет Контавейт.