Хедър Уотсън победи Цветана Пиронкова в първия кръг от турнира в Ийстбърн. 70-ата в света изравни в мачовете с българката на 2:2 успеха. Тази вечер Уотсън победи с 3:6, 7:5, 6:2.

В първия сет Пиронкова взе успеха като показа по-добра и свежа игра. Още в първия гейм Пиронкова проби, а след това затвърди пробива. В крайна сметка пловдивчанката спечели с 6:3.

Във втория сет Уотсън проби и затвърди пробива си още в началото. Българката успя да се събере и изравни до 2:2, а последва и ново равенство до 5:5.

В 11-ия гейм Уотсън проби Пиронкова и след това си взе сервирането за 7:5. В третия решителен сет британката не се затрудни и спечели с 6:2, а с това и мача. Пиронкова напуска турнира с 1 точка за ранглистата и 4740 долара от наградния фонд.